ВідзначаємоМіжнародний день толерантності

Міжнародний день толерантності відзначається 16 листопада в усьому світі. Саме цього дня ухвалили Декларацію принципів терпимості. У ній йдеться про рівність усіх людей, незалежно від їхнього віросповідання, етнічної належності чи кольору шкіри. Ці принципи закріпили у Загальній декларації прав людини, що проголошує неприйняття усіх форм дискримінації, недопущення геноциду і покарання за нього. День толерантності ЮНЕСКО пропонує відзначати у школах і вишах усіх країн-членів ООН.

Поняття толерантності

У різних культурах поняття толерантності неоднозначне. Воно залежить від історичного досвіду народів: в англійській мові толерантність – це готовність і здатність без протесту сприймати особистість або річ; у французькій - повага до свободи іншого, його думок, поведінки, політичних і релігійних поглядів; у китайській бути толерантним-це припускати, виявляти великодушність щодо інших; в арабській толерантність - це пробачення, поблажливість, милосердя, м’якість, співчуття, терпіння; у персидській-терпіння, витривалість, готовність до примирення.

В українській мові існують два слова з подібним значенням: “ толерантність ” і “терпимість”. Частіше вживається слово “терпимість”. Воно означає здатність, уміння миритися з іншою думкою, бути поблажливим до вчинків інших людей.

Останнім часом поняття толерантність” стало міжнародним терміном. Воно має особливий зміст, в основі якого-загальне значення цього слова в будь-якій мові Землі. Відображає сприйняття єдності людства, взаємозв’язку та залежності всіх від кожного й кожного від усіх, а також складається з поваги прав іншого й з утримання від того, щоб завдати шкоди іншому. Адже шкода, якої людина завдає іншим, є шкодою для всіх і для неї самої. У сучасному світі толерантність має бути моделлю взаємовідносин людей, народів, країн.

Кiлькiсть переглядiв: 43